PILOTI / COMPETITORS

Class Club

# CN Name Nation Aeroclub Glider type Class Registration
accepted
Entry fee
paid
1 CP Viktor Bečan SLO Vlašim ASW20 WL Club
2 69 Amélie Boulanger FRA Grenoble Vol à Voile ASW-24 Club
3 AK Petr Březina CZE Frýdlant nad Ostravicí DG 200 15m Club
4 311 David Darnady SVK SGC Martin ASW-20 Club
5 Jiří Fousek CZE Raná TBA Club
6 VG Tibor Frátrik SVK SGC Martin ASW20 Club
7 TI Alex Gülich CZE Slaný Std. Cirrus Club
8 SH Christina Solberg Hansen DEN Aarhus Svæveflyveklub LS1-f Club
9 IX Ivan Harašta CZE Toužim LS-4B Club
10 PH Petr Havelka CZE Zbraslavice Asw19 Club
11 RB Jiří Hodan CZE Zbraslavice G 103 Twin Astir Club
12 LD Lukáš Hykl CZE Kolín Discus b-WL Club
13 IMW Louis Janzam FRA Glasflugel 304 Club
14 O2 Richard Jensen CZE Zbraslavice ASW 19B Club
15 PM František Komárek CZE Zbraslavice ASW19 Club
16 TX Jan Křištof CZE Frýdlant nad Ostravicí LS 3 Club
17 LL Michal Lešinger CZE Moravská Třebová ASW20 Club
18 34 Petr Mašík CZE Zábřeh ASW-19b Club
19 E Jan Mrozek CZE Frýdlant (Morava) Std. Cirrus Club
20 IMI Přemysl Mužík CZE Tábor Std. Cirrus Club
21 K2 Aleš Nestrojil CZE Brno – Medlánky ASW 15 Club
22 František Pýcha CZE Chrudim St. Cirrus Club
23 x29 Louise Rodriguez FRA CVVE Bailleau-Armenonville ASW20 Club
24 IKW Martin Šabľa SVK Spišská Nová Ves ASW20 Club
25 VS Václav Sehnal CZE Kolín Jantar std 2 Club
26 CX Tomáš Suchánek CZE GAC Benešov ASW 20 Club
27 GT Adam Šugl CZE Vyškov Standard Cirrus Club
28 Jaroslav Tomaňa CZE Zbraslavice Club
29 PF Pavel Trybenekr CZE Hořice LS-4 Club
30 SJ Martin Urban CZE Frýdlant nad Ostravicí LS 3a Club

Class 15M Mixed

# CN Name Nation Aeroclub Glider type Class Registration
accepted
Entry fee
paid
1 1G Henrik Bieler GER Landau Ventus 2b 15M Mixed
2 ZB Zdeněk Borůvka CZE Jičín LS8-18/15m 15M Mixed
3 56 Mélanie Desbois Gadoulet FRA Planeurs de Brocéliande LS6a 15m 15M Mixed
4 JPA Julien Duboc FRA TGV Condom Discus 2a 15M Mixed
5 WX Jan Horák CZE Zbraslavice ASW-20A 15M Mixed
6 EU Barbora Moravcová CZE Zbraslavice LS8 15m 15M Mixed
7 AX Karel Novák CZE Mladá Boleslav Ventus 2a 15M Mixed
8 xxx Dana Nováková CZE Mladá Boleslav LS8 15M Mixed
9 DI Edmund Schuller SVK SGC Martin Discus 2b 15M Mixed
10 NW Jan Smékal CZE Zbraslavice ASW 20L 15M Mixed
11 PS Pavel Švrček CZE Frýdlant nad Ostravicí DG-400 15M Mixed
12 W8 Jana Trešlová CZE Raná LS8 15M Mixed
13 ET Aude Untersee FRA Planeurs d\'Ille-et-Vilaine Discus2A 15M Mixed
14 YA Radek Zima CZE Hodkovice nad Mohelkou DG500-22M 15M Mixed

Class Open Mixed

# CN Name Nation Aeroclub Glider type Class Registration
accepted
Entry fee
paid
1 BER Miha Berginc SLO Aeroklub Celje ASG 29e Open Mixed
2 AD Ondřej Bordovský CZE Krnov Ventus C Open Mixed
3 VV Zdeněk Borůvka CZE Jičín Ventus C Open Mixed
4 EG Jan Borůvka CZE Jičín Ventus C 17,6m Open Mixed
5 IB Ivo Burda CZE Zbraslavice Ventus cxM Open Mixed
6 PB Petra Ctibor CZE Brno – Medlánky LAK-17 Open Mixed
7 DJ Jan Deršák CZE Kralupy HpH304MS Open Mixed
8 GO Ondřej Dupal CZE GAC Benešov ASG 29 E Open Mixed
9 LS Jan Florián CZE Zbraslavice Ventus C Open Mixed
10 3 Vladimir Foltin SVK Nitra JS-3 Open Mixed
11 DX Daneš Grula CZE Brno – Medlánky ASG32Mi Open Mixed
12 FJ Tomáš Hynek CZE Dvůr Králové nad Labem Arcus M Open Mixed
13 CAR Ľubomír Jakubčák SVK SGC Martin Arcus M Open Mixed
14 TJ Jaromír Jedlička CZE Praha – Letňany HPH Shark304MS Open Mixed
15 J Braňo Jesenský SVK SGC Martin JS1c21m Open Mixed
16 QX Jan Kantor CZE Letňany ASG29E 18m Open Mixed
17 SK Jan Kohout CZE Žamberk (Čechy 2) JS1C Open Mixed
18 CAT Jan Koťan CZE Letňany AS-33Es Open Mixed
19 Q1 Radek Krejčiřík CZE Hranice JS3 RES Open Mixed
20 12 Petr Krejčiřík CZE Hranice AS33 Es Open Mixed
21 Q Karel Krobath AUT Twinshark Open Mixed
22 NA Radek Kučírek CZE Havlíčkův Brod EB 28 edition Open Mixed
23 B Jiří Kusbach CZE Luhačovice Diana3-FES Open Mixed
24 GL Antonín Kutálek CZE Zábřeh Lak 17 AT Open Mixed
25 MJ1 Milan Lojdl SVK Martin ventus2cxt Open Mixed
26 ZE David Mach CZE Hronov JS3 Open Mixed
27 F5 Petr Malček CZE Praha – Letňany LS6c-18W Open Mixed
28 A7 Alena Netušilová CZE Zbraslavice JS3 Open Mixed
29 LN Tibor Noga SVK SGC Martin Ventus 2c Open Mixed
30 QZ Ivan Novak CZE Mladá Boleslav ASG-29 Open Mixed
31 NS Martin Picka CZE Tábor JS3 RES Open Mixed
32 PX Peter Pirc SLO Aeroklub Celje HpH 304eS Shark Open Mixed
33 QX Michal Poslužný CZE Medlanky JS3 Open Mixed
34 TS Jaroslav Potměšil CZE Zbraslavice TwinShark Open Mixed
35 EZ Tomas Rendla CZE Zbraslavice AS33Es Open Mixed
36 14 Miguel Schwan AUT SFC Tulln Ventus 3M Open Mixed
37 LK Miloš Šrank SVK Nové Zámky ASG29E Open Mixed
38 66 Petr Stárek CZE Zbraslavice HPH 304 JS Open Mixed
39 XZ Leoš Strnádek CZE Hodkovice nad Mohelkou ASG29e Open Mixed
40 NX Petr Tichý CZE Zbraslavice ASG29E 18m Open Mixed
41 XM Hana Trešlová CZE Raná JS3 Open Mixed
∑ 85 ✈